10 листопада 2020 року кафедрою інформаційно-комунікаційних технологій та методики викладання інформатики РДГУ спільно з Рівненським коледжем економіки та бізнесу було проведено семінар на тему:
«Використання дискретної (комп’ютерної) математики для розв’язування економічних задач».
Семінар відбувся в рамках профорієнтаційної роботи РДГУ та присвячений тижню спеціальності циклової комісії облікових дисциплін та підприємництва РКЕБ.
Спершу з вітальним словом виступила Камінська Світлана Миколаївна, викладач бухгалтерського обліку, інформаційних систем і технологій в обліку, спеціаліст вищої категорії РКЕБ. Вона привітала учасників семінару та оголосила порядок його проведення.
Також вітальне слово було надано Войтовичу Ігору Станіславовичу, доктору педагогічних наук, професору, завідувачу кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та методики викладання РДГУ. Він вказав на необхідність використання математики при розв’язуванні задач економічного спрямування, а також на те, що сучасний бухгалтер не може обійтися без глибоких знань з математики та інформатики.
Спікером семінару виступила Полюхович Наталія Вікторівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та методики викладання інформатики РДГУ. Вона в першу чергу наголосила на необхідності вивчення фундаментальних дисциплін, зокрема дискретної математики майбутніми економістами та програмістами. Також було проведено огляд основних розділів дискретної математики з аналізом їх застосування при вирішенні економічних задач. Основне місце було відведено практиці, а саме на наочних прикладах було продемонстровано використання математичної теорії при розв’язуванні економічних задач, зокрема задач з комбінаторики. Студенти з цікавістю розв’язували прикладні задачі, що містили економічний зміст. Організаторами були відзначені самі активні серед студентів.
Підсумував результати семінару Корнійчук Петро Іванович, викладач математики і фізики РКЕБ, який вказав сфери використання математики в економіці, а також наголосив про використання аналогічних задач при складанні ЗНО, а також при вивченні вищої математики у коледжі. Він відмітив запропонований підхід до розв’язування комбінаторних задач.
На заключення було продемонстровано можливості вступу студентів присутніх спеціальностей РКЕБ на суміжні спеціальності РДГУ на скорочений та нормативний терміни навчання. використано з використанням теорії графів.