Підготуватися до нового навчального року потрібно завжди по-новому. Проте… не все ж купувати зошити, ручки, спортивну форму і кеди (хоча це все також не завадить).
А от потужний ноутбук цьогорічним першокурсникам знадобиться точно, адже вступили вони на ІТ-спеціальності для того щоб здобути якісну актуальну і потрібну освіту. І перспективи у них в цьому напрямку дійсно є гарні.
За останні два роки, не дивлячись на карантинні обмеження, у нас значно пожвавилась співпраця із регіональними ІТ-компаніями, які об’єдналися в Рівне ІТ-Кластер і активно співпрацюють із закладами фахової передвищої та вищої освіти.
Це роблять як з метою прорекламувати себе, так із метою знайти собі нових працівників, оскільки за їх прогнозами місцеві університети й коледжі не встигатимуть випускати потрібну їм кількість випускників ІТ-спеціальностей і за нашими студентами вони будуть конкурувати між собою.
Проте, як виявилось, така ж проблема існує й на рівні всієї країни, про що представники ІТ-компаній спільно з викладачами університетів обговорювали на форумі 17 серпня 2021 року «IT Ukraine Education Summit 2021», організований Асоціацією “IT Ukraine” найбільшим професійним об’єднанням українських сервісних та продуктових компаній.
Програма саміту була інтенсивна цікава і насичена дійсно корисними порадами з обох боків: як від ІТ-компаній для закладів освіти, так і в зворотному напрямку. Відбулися активні панельні дискусії: ·
Панельна дискусія: 16:10 - 16:45 Реформа ІТ освіти - основні пріоритети і напрямки
Модератор: Максим Почебут, Віце-президент з освітніх питань IT Ukraine.
Панельна дискусія: 17:00 - 17:45 Університети та корпоративна освіта: фундаментальні знання або фокус на технології
Модератор: Єгор Стадний, Віцепрезидент з бакалаврcьких програм Київської школи економіки
В саміті взяли участь понад 300 представників закладів освіти, яким небайдужа доля ІТ-освіти та представників ІТ-компаній, які обмінялися своїми баченнями ситуації та прогнозування подальшого розвитку ІТ-сектору економіки країни та потреби у висококваліфікованих кадрах.
Окремі аспекти озвучу тут, оскільки мені пощастило бути присутнім на цьому он-лайн форумі:
- існує дефіцит якісних викладацьких кадрів, зумовлений низькими заробітними платами в закладах освіти,
- літні школи від ІТ-компаній корисні як для учнів, так і для вчителів;
- наявність на ринку освітніх послуг різних «правил гри» для освітніх центрів із різних країн, які не завжди акредитують свої освітні програми і центри в Україні згідно чинного законодавства, не платять податків, хоча навчання у них далеко не безкоштовне;
- ІТ-компанії прагнуть налагодити постійну співпрацю із закладами освіти, зокрема й зі школами, щоб вже там вказати потенційним абітурієнтам шлях до них через місцеві університети, а утворення такого консорціуму буде вигідним для усіх;
- дуже мало спільних проектів ІТ компаній із університетами як центрами наукових досліджень.
Таким чином, хочу зазначити то позитивний факт, що ІТ-компанії готові підтримувати нас щодо підготовки наших студентів як технічним і програмним забезпеченням, так і конкретними проектами кваліфікаційних робіт, проходженням на їхній базі виробничої практики, тренінгів, цікавих зустрічей, екскурсів в офіси компаній. Сподіваюсь, що ця співпраця сприятиме якісній підготовці наших студентів і забезпечить їм перше робоче місце ще під час навчання в університеті.
Завідувач кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та методики викладання інформатики Рівненського державного гуманітарного університету Ігор Войтович