У рамках ХІV Всеукраїнської науково-практичної конференції «Інформаційні технології у професійній діяльності», приуроченої 15-річчю утворення кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та методики викладання, проведено навчальні тренінги для керівників закладів освіти та структурних підрозділів, педагогічних працівників, здобувачів вищої освіти. Один із них - «Програмування Інтернету речей».
Його провів доцент кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та методики викладання інформатики, кандидат технічних наук Шинкарчук Назар Володимирович.
Протягом тренінгу Назар Володимирович, теоретично і практично розкрив дану тему та розповів слухачам про: ідею та час створення Інтернету речей; зв'язок Інтернету речей з іншими високими технологіями, зокрема хмарними технологіями і штучним інтелектом; архітектуру і екосистему Інтернету речей; сфери використання і темпи впровадження Інтернету речей; перспективи розвитку Інтернету речей в найближчі роки; інтеграцію Інтернету речей в сучасне життя людини; засоби Інтернету речей, які використовуються для лікування хворих на COVID-19; стандартизацію рішень Інтернету речей; необхідні впровадження єдиного стандарту Інтернету речей; засоби зв’язку, які використовуються для розгортання Інтернету речей; протокол MQTT (Message Queue Telemetry Transport) і його важливість в обміні даними між пристроями Інтернету речей; безпеку і завади становленню Інтернету речей.
А головне продемонстрував наочні приклади програмування елементної бази Інтернету речей, зокрема фізичні обчислення. Словесно описав контрольно-вимірювальну системи Інтернету речей, яка включала: прилади/датчики для контролю якості повітря (температура, вологість, забрудненість); середовище передачі даних (Wi-Fi, NB-IoT, LTE-M); прилади, що працюють на базі ESP32 (Wi-Fi) і Nordic Semiconductor nRF91 (NB-IoT/LTE-M); систему збереження даних за використання протоколу MQTT; веб-сервер збору, аналітики та візуалізації даних.
На останок, доц. Шинкарчук Н. В. відповів на запитання слухачів та зауважив, що через кілька днів кожен представник його аудиторії отримає сертифікат учасника тренінгу. Зустріч пройшла у теплій та дружній атмосфері.