У рамках програми EU Erasmus+ «Staff Mobility for Training» у 2022/2023 навчальному році Ігор Войтович – професор, завідувач кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та методики навчання інформатики відвідав Жешувський університет протягом 24-28 квітня 2023 року.
Ця програма реалізувалася завдяки співпраці проректора з науково-педагогічної роботи, європейської інтеграції та інновацій Юрія Пелеха та інституційного координатора Erasmus+ Жешувського університету Lucyna Kustra-Kłeczek.
Досягнуто таких цілей мобільності: вивчено досвід викладачів Жешувського університету з підготовки фахівців з інформатики в умовах змішаного навчання; вдалося ознайомитися з навчальними та науковими лабораторіями, системою освіти та управління в Жешувському університеті, проаналізовано навчальні програми фахових дисциплін; розглянуто можливості академічної мобільності студентів нашого університету з перезарахуванням результатів навчання; запропоновано проводити спільні наукові конференції.
Проведено багато заходів за період стажування:
1. Відбулися зустрічі з керівництвом Інституту інформатики; продемонстровано роботу із системами, що використовуються для навчання та управління навчальним процесом;
2. Здійснено порівняння умов прийому, навчальних планів з перспективною метою реалізації академічної мобільності студентів;
3. Організовано екскурсії навчальними та науковими лабораторіями, бібліотекою, студмістечком;
4. Відбулося спілкування зі студентами та викладачами щодо роботи в умовах змішаного навчання, вибору дисциплін, організації практик;
5. Вивчено роботу наукових гуртків, наукових семінарів.
Досвід викладачів Жешувського університету у підготовці фахівців з інформатики буде цінним для викладачів нашого університету, оскільки ми зможемо модернізувати нашу систему навчання та привести її до європейських вимог щодо забезпечення якості.
Ознайомлення з матеріально-програмними ресурсами, які використовуються для навчання та управління в Жешувському університеті, дасть змогу реалізувати подібні підходи до організації роботи зі студентами в Рівненському державному гуманітарному університеті.
Зіставлення навчальних планів дасть змогу реалізувати програми академічної мобільності студентів з можливістю перезарахування результатів навчання.
Ми розраховуємо на проведення спільних наукових конференцій та семінарів, що додатково стимулюватиме як наукові дослідження в обох університетах, так і програми академічної мобільності.
Завдяки цій мобільності Erasmus+: ми сприятимемо використанню нових методів навчання в нашому університеті; розширимо співпрацю з установою-партнером; це вже призвело до більшої інтернаціоналізації нашого університету.
Дякуємо керівництву нашого університету, колегам з Жешувського університету, а також воїнам, які захищають нашу країну та дають змогу реалізовувати програми наукової та академічної мобільності.