29 лютого 2024 року відбулася профорієнтаційна зустріч викладачів Рівненського державного гуманітарного університету з учнями 10-11 класів ліцеїв Вараської міської територіальної громади та регіональних закладів освіти через платформу Zoom спільно із Вараським центром професійного розвитку педагогічних працівників і Управлінням освіти виконавчого комітету Вараської міської ради. На зустрічі з вітальним словом про важливість вибору професії виступила директор Вараського центру професійного розвитку педагогічних працівників Олена Матвіюк.
Науково-педагогічні працівники кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та методики викладання інформатики Рівненського державного гуманітарного університету Войтович Ігор Станіславович, професор, доктор педагогічних наук, завідувач кафедри ІКТ та МВІ, Павлова Наталія Степанівна, професор, кандидат педагогічних наук, гарант освітньої програми Середня освіта (Інформатика), Полюхович Наталія Вікторівна, доцент, кандидат педагогічних наук, гарант освітньої програми Професійна освіта (Цифрові технології). Модератором зустрічі виступила доктор педагогічних наук, професор Юзик Ольга Протасіївна.
Ігор Войтович розповів про умови вступної кампанії у Рівненський державний гуманітарний університет(далі по тексту - РДГУ) та дав відповіді на такі запитання:
- Коли відбуватиметься реєстрація на НМТ у 2024 році?
- Як готуватися до НМТ?
- Як перестати хвилюватися і набрати максимальні бали на НМТ?
- Як порахувати свій конкурсний бал при вступі у 2024 році?
- Як оцінити шанси на вступ за кошти держбюджету?
- Як визначити пріоритет заяви при вступі?
- Що таке «відкрита» конкурсна пропозиція і як нею скористатися?
- Як написати ефективний мотиваційний лист?
- Як здобути дві освіти та отримати два дипломи: українського та європейського університетів?
Наталія Павлова розповіла про особливості навчання по спеціальності 014.09 Середня освіта (Інформатика) на факультеті математики та інформатики РДГУ. Продемонструвала на слайдах презентації навчальні дисципліни, які вивчають студенти.
Наталія Полюхович розповіла про навчання за спеціальністю 015.39. Професійна освіта (Цифрові технології), навчальні дисципліни, які вивчають студенти, бази практики. Детально зупинилася на можливості навчання за програмою «Подвійний диплом» з Природничо-гуманітарним університетом імені Яна Длугоша в Ченстохові, що дає можливість випускнику працевлаштуватися в будь-якій країні ЄС без проходження процедури нострифікації українського диплома та без оформлення дозволу на роботу і який визнається в усіх країнах ЄС.
Підписання та реалізація угоди відбувається за сприяння проректора з науково-педагогічної роботи, європейської інтеграції та інновацій РДГУ, доктора педагогічних наук, професора Пелеха Юрія ВолодимировичаYurii Pelekh, який започатковував цю співпрацю та налагоджував контакти із закладом вищої освіти у Польщі, щоб студенти мали можливість там навчатися.
Ігор Станіславович продемонстрував через презентацію наявну інформаційну та технічну базу для навчання на спеціальностях 014.09 Середня освіта (Інформатика) та 015.39. Професійна освіта (Цифрові технології), особливості вступу на ці спеціальності. Наша кафедра гордиться випускниками, які працюють вчителями інформатики у закладах загальної освіти, ІT-фахівцями. Це є можливим завдяки кадровому забезпеченню нашої кафедри.
Також рекомендуємо майбутнім вступникам заповнити анкету для зворотного зв'язку. Це можна буде зробити і після зустрічі та перегляду відео, якщо залишились запитання.
Щиро вдячні за організацію підключення із учнями та роботу із закладами освіти Вараському центру професійного розвитку педагогічних працівників і Управлінню освіти виконавчого комітету Вараської міської ради та всім директорам ліцеїв та їхнім заступникам, класним керівникам.