Усім привіт!
Мене звати Олена Харченко. Я студентка 2 року навчання, спеціальності «Цифрові технології». Хочу поділитися з вами моїми враженнями від перших тижнів життя у місті Ченстохова, у рамках програми Еразмус+, а також дам кілька порад тим, хто також хоче приїхати сюди.
Хто не знає, Еразмус+ - це програма 3-ох місячного стажування в університеті ім. Яна Длугоша в Ченстохові.
Почну з того, що взагалі включає дана програма стажування. Три місяці я проживаю у домі студента «Скжат», гуртожитку при університеті, ходжу на пари разом з поляками та українцями, які також приїхали на програми обміну з інших міст України та отримую за це стипендію, приблизно 800 євро. Навчання є безкоштовним, але за гуртожиток потрібно платити, на даний момент 400 злотих в місяць.
І перша моя порада, ВЧІТЬ МОВУ. Це дуже полегшить вам життя і допоможе у вирішенні питань, з якими ви стикнетесь у перші тижні перебування тут. А питань буде достатньо, наприклад: зробити прописку у гуртожитку, також пропуск для входу, створення банківської карти для стипендії, організаційні питання з викладачами, щодо навчання. Так, тут є студенти, які зовсім не знають мови і також це все вирішують, але, як зрозуміло, це на багато складніше, тому знання алфавіту, вміння читати та базова граматика вам точно не будуть зайвими.
Друга порада, не бійтеся питати. Поляки прекрасно ставляться до нас і ніхто нікому не хоче створювати проблем. Тому якщо у вас виникають будь-які питання, про навчання, розклад занять, сесію, конкретно про екзамени, аудиторії, про все питайте. І також, не думайте, що всі проблеми вирішаться самі собою. В даний момент усе, можна сказати, падає на ваші плечі і ви маєте для себе це розрулити.
Думаю варто також розповісти трішки про гуртожиток і що тут взагалі є. Додаю фото блоку, в якому я проживаю. Також на кожному поверсі є кухня (електричні плити, мікрохвильовка, чайник), а у підвалі гуртожитку є спорт зал, фітнес зал та пральна кімната.
І звісно саме навчання. Я обрала всього три предмети і не бачила сенсу брати більше, оскільки тільки ці три предмети одночасно зараховуються у два університети. Час початку пар достатньо різний і не звичний, в один день навчання може починатись з 13:00, а закінчуватись о 17:00, у інший о 8:00 до 11:00, або взагалі пар може не бути. Але я думаю це достатньо зручно, адже у вільний день можна з’їздити у інші міста Польщі, або ж навіть у інші країни Європи та цікаво провести час.
Я була у трьох корпусах університету, в головному та у двох, в яких відбуваються пари. Корпусів звісно більше, адже для кожного напрямку він свій, але по інформатико-математичному напрямку варто знати саме ці три.
І на останок трішки фото самого міста, адже воно достатньо велике, є де погуляти і побачити щось нове та цікаве.